Szkoła Podstawowa nr 4 w Łukowie przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Jej celem jest upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń  historycznych, a także zwrócenie uwagi na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

  Lokalni bohaterowie to działacze, społecznicy, ludzie chcących zmieniać swoje otoczenie. Pomimo tego, że nie ma ich już wśród nas, ich postawa nadal inspiruje innych do działania.

  Uczniowie klasy 7c oraz 6d pod opieką Katarzyny Nowickiej wykonali plakaty nawiązujące do tradycji związanej z 2 listopada. Większość z nich dotyczyła osób związanych z ziemią łukowską – Henryka Sienkiewicza, Tomasza Trybonia, Romualda Szajdziuka, Bronisława Chącińskiego, Władysława Rayperta, Antoniego Trybonia.