Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie będzie gościć uczestników siódmego Festiwalu Papieskiego „Barka”. Tegoroczne występy, organizowane w 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, 15. rocznicę śmierci i 42. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, odbędzie się w niedzielę 18 października.

  O 15.00 rozpocznie się koncert, w którym wystąpią: tenor ksiądz Paweł Sobierajski, baryton Adrian Janus i pianistka Klara Kraj oraz zespoły ludowe, śpiewacze i wokalne z gminy Łuków.

  Z gminnych zespołów podczas tegorocznego festiwalu zaprezentują się: „Niezapominajki” z Dminina, „Kumpele” z Gręzówki, „Zalesianki” z Zalesia, Zespół Pieśni i Tańca „Jata” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie oraz Chór „Corde Christi” ze scholą parafialną i „Krzepkie babki” z Zarzecza Łukowskiego.

  Występy artystyczne będą połączone z wręczeniem nagród w Otwartym Turnieju Wiedzy o św. Janie Pawle II, który odbędzie się dzień wcześniej w Urzędzie Gminy Łuków, a po koncercie organizatorzy zapraszają na plac przy kościele, gdzie będą częstować papieskimi kremówkami.

  Siódmy Festiwal papieski „Barka” organizują: proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie ksiądz kanonik Andrzej Kieliszek, dyrektor GOK w Łukowie Henryk Wysocki i wójt gminy Łuków Mariusz Osiak.