Miniony weekend przyniósł rekordową liczbę potwierdzonych zakażeń koronawirusem na terenie województwa lubelskiego. W sobotę 19 września odnotowano ich aż 122, z czego 66 w powiecie tomaszowskim. W powiecie łukowskim natomiast do soboty do poniedziałku zakażenie koronawirusem potwierdzono u kolejnych sześciu osób.

  Wśród osób z powiatu łukowskiego, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem są dwie kobiety i czterech mężczyzn. Jedna z kobiet jest w przedziale wieku 41 – 60 lat i miała styczność z przypadkiem potwierdzonym, a druga ma powyżej 60 lat i trwa ustalanie jak została zakażona. Kolejne zakażone osoby to chłopiec w wieku 0 – 20 lat, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, dwóch mężczyzn w przedziale wieku 41 – 60 lat, których sposób zakażenia jest ustalany, oraz mężczyzna powyżej 60 lat, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonymi.

  Do dnia 21 września na terenie województwa lubelskiego potwierdzono łącznie 2166 przypadków zakażenia koronawirusem, odnotowano 1669 ozdrowieńców i zarejestrowano 34 zgony. Aktualnie 120 osób jest hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem, 5925 poddanych kwarantannie i 171 objętych nadzorem epidemiologicznym.