Od 20 do 23 sierpnia w Zamościu rozgrywano Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów (Mistrzostwa Polski LZS). Rywalizacja odbywała się w kategorii wiekowej do 15 i 17 lat. W zawodach wystąpiło pięcioro reprezentantów Łukowa z dwóch klubów sportowych – ŁKS Orlęta Łuków i Olimpijczyk Łuków.

Największy sukces odniosły tym razem dziewczęta zdobywając dwa medale. Julia Linkiewicz (Olimpijczyk) w kat. 64 kg z wynikiem 105 kg w dwuboju została wicemistrzynią kraju młodziczek. Zaś reprezentantka Orląt Andżelika Młynarczyk wywalczyła brązowy medal w kat. 49 kg (rwanie 40 kg, podrzut 51 kg, dwubój olimpijski 91 kg).

Z ŁKS-u wystąpiła Oliwia Markiewicz, która w najlżejszej kategorii wagowej do 45 kg zajęła wysokie 5 miejsce. Zaś Błażej Borkowski w kat. 45 kg zajął 7 m. Olimpijczyk Łuków reprezentował jeszcze Piotr Zachoszcz, który także do 45 kg zajął 9 m. W zawodach wystąpiło 255 zawodniczek i zawodników.

W klasyfikacji wojewódzkiej lubelskie zostało sklasyfikowane na 3 miejscu. Zwyciężyło województwo wielkopolskie.