Wierni diecezji siedleckiej – już po raz 40 – wyruszą w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na pątniczy szlak. Pomimo trudności związanych z pandemią koronawirusa nie zostanie przerwana tradycja pielgrzymowania na Jasną Górę.

  Z Łukowa grupa  pątników wyruszy 3 sierpnia. Do Częstochowy pielgrzymi dotrą 14 sierpnia. Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Maryja Niewiastą Eucharystii”.

  Kierownik pielgrzymki, ks. Paweł Bielecki, podkreśla, że tegoroczna pielgrzymka zostanie poddana obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa.  Na trasie będzie szła jedna 10-osoba grupa pątników, składająca się z przedstawicieli poszczególnych grup. Każdego dnia, na zasadzie sztafety, pielgrzymi będą się zmieniać. Pątnicy po dojściu do miejscowości noclegowej wracają do swoich domów, natomiast kolejna grupa pątników dojeżdża z diecezji
i wyrusza rano, aby pokonać wyznaczony na ten dzień etap. Ostatni etap pielgrzymki z Mirowa na Jasną Górę pokona grupa, którą stanowić będą 5-osobowe reprezentacje każdej z 26. grup pielgrzymkowych naszej diecezji.

  40. Pieszą Pielgrzymkę Podlaską zakończy Eucharystia sprawowana przed Obrazem Matki Bożej w kaplicy jasnogórskiej 14 sierpnia o godz. 6.30. W tej mszy będą mogli uczestniczyć wszyscy wierni, którzy indywidualnie czy w grupach zorganizowanych przyjadą do Częstochowy.