Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 64-latek z gm. Stanin, który kierował samochodem marki Skoda. Mężczyzna jadąc autem z kolegami pytał okolicznych mieszkańców o sklep. Jeden z nich, widząc nietrzeźwego kierowcę osobówki telefonicznie poinformował policjantów.

  15 czerwca z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się telefonicznie anonimowy rozmówca, który poinformował o jeżdżącym drogami gminy Krzywda samochodzie marki Skoda. Z przekazanej informacji wynikało, że kierujący autem i jego pasażerowie mogą być pod działaniem alkoholu, a dodatkowo mężczyźni dopytywali się o sklep w którym będą mogli się jeszcze dodatkowo zaopatrzyć w kolejne trunki. Z kolejnego zgłoszenia wynikało, że opisywane auto pojechało w kierunku miejscowości Zimna Woda. Tam pojazd zauważyli policjanci z Adamowa. Okazało się, że zatrzymany do kontroli kierujący skodą 64-latek z gminy Stanin miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi ustalili też, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, kilka lat temu otrzymał decyzję o cofnięciu uprawnień. Jego skoda została odholowana na parking strzeżony, a 64-latek wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet dwuletnia „odsiadka”.

  Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich. Dlatego też reagujmy na takie przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.