Tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy, to środek zapobiegawczy jaki zastosował łukowski sąd wobec 40 i 48-latka z Łukowa. Mężczyźni podejrzani są o usiłowanie zabójstwa swojego 60-letniego znajomego. Sprawcy podczas sprzeczki zaatakowali mężczyznę siekierą i nożem. Obecnie życiu 60-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Za usiłowanie zabójstwa sprawcom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

  Łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają szczegóły i okoliczności zajścia do jakiego doszło wieczorem w środę 10 czerwca. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że na jednej z łukowskich posesji, pomiędzy 40 i 48-latkiem, a ich 60-letnim znajomym doszło do sprzeczki, a potem do „rękoczynów”. Wówczas 60-latek został zaatakowany przez znajomych siekierą i nożem.

  Agresywnych napastników powstrzymali świadkowie zajścia, którzy do zakrwawionego 60-latka wezwali karetkę pogotowia. Okazało się, że pokrzywdzony doznał między innymi kilkunastu ran. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji świadków i udzielonej pomocy medycznej jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 40
i 48-latka. Mężczyźni usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. W sobotę 13 czerwca łukowski sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zastosował wobec nich środek zapobiegawczy. Co najmniej trzy najbliższe miesiące mężczyźni spędzą w areszcie tymczasowym. Za usiłowanie zabójstwa grozi im nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.