Odzież i obuwie z podrobionymi znakami znanych marek zabezpieczyli łukowscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celnego – Skarbowego w Białej Podlaskiej. Nielegalny towar na portalach aukcyjnych oferowała do sprzedaży 26-latka z gminy Stanin. Teraz grozi jej wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

   Łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, iż osoba mieszkająca na terenie powiatu oferuje na portalach aukcyjnych odzież i obuwie znanych marek. Cena artykułów sprzedawanych „w sieci” znacznie odbiegała od cen w sklepach z odzieżą i obuwiem. Funkcjonariusze podejrzewali, że oferowane na portalach aukcyjnych artykuły mogą być podrobione.

  Te podejrzenia okazały się słuszne. We wtorek 9 czerwca policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celnego –  Skarbowego w Białej Podlaskiej ustalili osobę sprzedającą podróbki. Okazała się nią 26-latka z gminy Stanin. W jej domu zabezpieczono prawie 250 sztuk różnej odzieży i prawie 200 par obuwia z podrobionymi znakami  towarowymi. Trwa szacowanie strat jakie poniosły firmy, których znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane.

   Wkrótce kobieta usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi jej wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.