Żarciowozy na dobre upodobały sobie Łuków. Najpierw „bary na kółkach” zawitają na Plac Solidarności i Wolności w długi weekend czerwcowy, zaś kolejną wizytę złożą w dniach 3-5 lipca.

   W Łukowie pojawią się prawdziwi pasjonaci kulinariów. Najpierw w dniach 12-14 czerwca odbędzie się Festiwal Pierogów Świata. To wydarzenie, które ma na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Pierogi to potrawa, którą Polacy uwielbiają. Niezwykła pierogowa uczta zapewni gościom różnorodność pochodzenia, smaków oraz ich kształtów.

  Pierwszy weekend lipca upłynie w Łukowie pod znakiem dobrego jedzenia. Organizatorzy zlotu food trucków zapraszają do rodzinnego świętowania rozpoczęcia wakacji w Łukowie. Ucztowanie w formule wielkiego, rodzinnego pikniku, którego główną atrakcją jest kilkanaście żarciowozów zawsze przyciąga spragnionych niecodziennych smaków mieszkańców. Serwowane będą oryginalne potrawy kuchni z kilku kontynentów. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek, deserów oraz napojów, w tym aromatycznych kaw i pysznej lemoniady.

  Organizatorem zlotu jest Łukowski Ośrodek Kultury oraz Futraki.