Lubelski Urząd Wojewódzki informuje, że na stanowisko II wicewojewody lubelskiego został powołany Bolesław Gzik, były starosta powiatu janowskiego. Jako przyczynę powołania, podaje się zwiększony zakres działań na terenie województwa lubelskiego.

  Bolesław Gzik ma 66 lat, to emerytowany pułkownik wojska, który w 1984 roku ukończył Akademię Sztabu Generalnego na Wydziale Wojsk Lądowych. Piastował stanowiska dowódcze i operacyjne w Wojsku Polskim. Był szefem Inspektoratu Obrony Cywilnej Woj. Lubelskiego, dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, starostą janowskim. Pełnił też m.in. funkcję doradcy wójta gminy Godziszów ds. bezpieczeństwa. Był też wykładowcą edukacji wojskowej w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim. W 2011 roku Gzik bez powodzenia startował do Sejmu jako kandydat partii Polska Jest Najważniejsza.

  Jak pisze Kurier Lubelski, awans Bolesława Gzika związany jest z faktem, że swojego człowieka w lubelskim urzędzie chce mieć Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro. Emerytowany pułkownik jest kojarzony właśnie z tą partią.