W sobotni wieczór, 23 maja z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się 25-latek, który poinformował o „wywiezieniu” go za miasto przez kilku młodych mężczyzn, gdzie jeden z nich groził mu pozbawieniem życia. 25-latek wykorzystując nieuwagę sprawców uciekł na pobliską posesję i wezwał pomoc.

  Łukowscy kryminalni już następnego dnia zatrzymali znanych im dwóch 24-latków i 27-latka z Łukowa. Młodzieńcy tłumaczyli, że pokrzywdzony 25-latek sam wsiadł do ich samochodu i nikt mu nie groził. Kryminalni ustalili, że 25-latek został „groźbą” zmuszony do wejścia do ich samochodu marki BMW, którym wywieziono go „za miasto”.

  Ustalenia poczynione dotychczas przez łukowskich policjantów pozwoliły na przedstawienie zarzutów zatrzymanym. 24-latek będzie odpowiadał za pozbawienie wolności i kierowanie gróźb wobec pokrzywdzonego, a jego dwaj koledzy odpowiedzą za pozbawienie wolności 25-latka. Teraz prowadzący postępowanie będą ustalali między innymi co było powodem takiego zachowania młodych mężczyzn.

25 maja prokurator zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.