1 milion 200 tys zł to kwota jaką firma z Włocławka zaproponowała za wykonanie trzech kładek nad Krzną. Swoją ofertę przedstawiła też ponownie firma z Tarnowa, która po raz kolejny wyliczyła, ze wykona inwestycję za niespełna 500 tys. zł. Tymczasem, na to zadnie w budżecie miasta przeznaczono 380 tys. zł. Przypomnijmy, że Jarosław Okliński, wiceprzewodniczący Rady Miasta, znalazł firmę, która zaoferowała, że wykona trzy kładki za około 45 tys zł.

  Pierwszy przetarg na wybudowanie trzech kładek nad Krzną unieważniono, bowiem cztery złożone oferty znacznie przekroczyły pulę środków przeznaczonych na ten cel. Do drugiego przetargu, ogłoszonego pod koniec kwietnia  przystąpiły dwie firmy. Obie zaproponowały dużo wyższe ceny. Dlatego też, jak mówi nam burmistrz Piotr Płudowski, ten przetarg również został unieważniony. Zapowiada natomiast, że wkrótce przedstawi nowe pomysły, jak zrealizować tę inwestycję.

W poniższym filmie możecie Państwo obejrzeć wywiad z wiceprzewodniczącym Rady Miasta oraz wiceburmistrzem Łukowa na temat powyższej inwestycji.