W związku z przedłużającym się stanem epidemii COVID-19 tegoroczna Noc Muzeów 2020 nie odbędzie się w tradycyjnej formule, dlatego Muzeum Regionalne w Łukowie zaprasza do zwiedzania wirtualnego. Można to zrobić wchodząc na stronie internetowej muzeum w zakładkę wirtualne muzeum lub bezpośrednio w wyszukiwarce wpisać link http://zwiedzajlubelskie.pl/muzeum_regionalne_lukow.

  Bez wychodzenia z domu będą mogli Państwo zwiedzić wszystkie wystawy stałe i czasowe muzeum. Przygotowano nową aranżację wystawy etnograficznej pt. ,,W polu i w zagrodzie” oraz można obejrzeć wystawę odnoszącą się do bogatej historii Łukowa i Ziemi Łukowskiej, ekspozycję prezentującą sztukę ludową naszego regionu, łukowskie amonity, a także wystawę czasową poświęconą św. Janowi Pawłowi II zaaranżowaną z okazji 100. rocznicy urodzin i 15. rocznicy śmierci naszego wielkiego Polaka.

  Muzeum zaprasza również dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe do udziału w konkursie plastyczno – fotograficznym z okazji 60 – lecia muzeum. Informacje na temat konkursu „Łukowskie muzeum i jego zbiory” znajdują się w regulaminie na stronie muzeum. Najciekawsze prace zostaną wydane w formie pocztówek.

  Muzeum zachęca także do spisywania oraz nagrywania swoich wspomnień w ramach akcji „Opowiedz nam historię …”. Muzeum czeka na biografie, opisy wydarzeń związanych z historią naszego miasta i okolic, jak również opowieści o dawnych obrzędach i zwyczajach naszego regionu. Mile widziane będą zdjęcia i dokumenty rodzinne, ilustrujące opisane wydarzenia, a także nagrane wspomnienia, które pozwolą utworzyć lokalne archiwum historii mówionej.

  Wyżej wymienione materiały zostaną włączone do zbiorów muzeum i zabezpieczone, aby przetrwały dla następnych pokoleń. Wybrane prace mogą być publikowane na stronach internetowych, w lokalnej prasie, publikacjach lub wykorzystane na wystawach organizowanych przez muzeum. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody.

  Wszystkie prace należy wysyłać na adres e-mail: muzeum.lukow@interia.pl z dopiskiem – „konkurs plastyczno – fotograficzny” lub „konkurs – opowiedz nam historię…”. Więcej informacji na stronie internetowej lub pod numerem telefonu (25) 798 27 16.

  Jednocześnie informujemy, że od dnia 18 maja możliwe jest indywidualne zwiedzenie naszego muzeum po wcześniejszym uzgodnieniu osobistym lub telefonicznym, zgodnie z zachowaniem wszystkich procedur sanitarnych. Szczegółowe wytyczne można znaleźć na miejscu lub na stronie internetowej muzeum.