Możliwości organizowania imprez sportowych wciąż są bardzo ograniczone, dlatego niektórzy ich pomysłodawcy przenoszą je do… internetu. Klub Szachowy „Hetman” Krynka w gminie Łuków zaprasza do udziału w turnieju o Puchar Krynki w Szachach Online.

  Zawody będą rozgrywane przez kilka dni w dwóch kategoriach wiekowych. We wtorek 5 maja o 16.00 do rywalizacji przystąpią miłośnicy królewskiej gry do lat 10, natomiast na 17.45 zaplanowano początek zmagań zawodników w kategorii „open”.

  Pojedynki będą się odbywać na platformie internetowej: lichess.org, a najlepsi uczestnicy pierwszej fazy turnieju zmierzą się w rundzie pucharowej, która jest planowana między 6 a 9 maja.

  W zawodach mogą wystartować wszyscy miłośnicy szachów, którzy założą bezpłatne konto w serwisie: lichess.org, a potem będą postępować zgodnie z instrukcją.

  Najlepsi otrzymają puchary, medale i nagrody rzeczowe. Wybrane pojedynki fazy pucharowej będą relacjonowane z komentarzem w internecie, a nagrody zostaną dostarczone po ustąpieniu obostrzeń związanych ze stanem epidemii.

  Szczegółowe informacje w sprawie szachowych zmagań online można uzyskać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem: konszcz28@gmail.com.