Tegoroczny Pieszy Rajd Śladami kapitana „Ostoi” nie odbędzie się. Pomysłodawcy wyprawy, organizowanej od kilku lat w czerwcu, podjęli taką decyzję ze względu na zagrożenie epidemiologiczne i troskę o zdrowie uczestników, zapraszając jednocześnie na spotkanie za rok.

  Rajd, który po raz pierwszy odbył się w 2016 roku, jest wyrazem pamięci o, stacjonujących w czasie II wojny światowej na terenie rezerwatu Jata, formacjach wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego, w tym szczególnie I Batalionu 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej. W ten sposób autorzy pomysłu upamiętniają kapitana Wacława Rejmaka pseudonim „Ostoja” i jego podkomendnych oraz innych bohaterów tamtych czasów. Propagują również wartości, za które walczyli i oddawali życie żołnierze z Jaty, przekazując je następnym pokoleniom.

  Organizatorami eskapady są: łukowskie koło ŚZŻAK, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, Mazowieckie Towarzystwo Strzeleckie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju oraz gminy Łuków i Wiśniew.