Jak informuje nas rzecznik prasowy wojewody, na terenie województwa lubelskiego mamy dziesięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dotyczą one dwóch mężczyzn w przedziale wieku 0-20 lat, dwóch mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat, jednego mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku powyżej 61 lat. Wszystkie osoby są z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym i miały styczność z przypadkiem potwierdzonym.

  Ponadto zarażony jest mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu zamojskiego w stanie ciężkim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobieta i mężczyzna w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, którzy mieli  styczność z przypadkiem potwierdzonym.

    Jednocześnie z przykrością informujemy, że 30 marca w szpitalu w Biłgoraju zmarł 60-letni pacjent z infekcją COVID-19 w przebiegu niewydolności wielonarządowej. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie ciężkim.

  Na dzień 31 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 121 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 4 osoby zmarłe. 25 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 7572 osób poddanych kwarantannie oraz
3897 osób objętych nadzorem epidemiologicznym.