Na jednej z działek przy ul. Siedleckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 5, planowana jest budowa 30-metrowego betonowego masztu. Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek od prywatnego inwestora o wydanie decyzji środowiskowej dla tej inwestycji, która ma umożliwiać usytuowanie urządzeń do obsługi sieci telefonii komórkowej 5G.

  Jak informował na sesji burmistrz Piotr Płudowski postępowania w sprawie tej inwestycji nie wszczęto, bowiem ustawa, która weszła w życie pod koniec ubiegłego roku, wykluczyła takie budowle z listy urządzeń mających znaczący wpływ na środowisko. Teraz przedsiębiorca, który planuje budowę masztu, zwróci się prawdopodobnie do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego o wydanie pozwolenia na budowę.

  Temat wywołał dyskusję na sesji Rady Miasta. Wiceprzewodniczący Jarosław Okliński mówił, ze technologia ta nie jest jeszcze do końca zbadana i może mieć zły wpływ na zdrowie człowieka. Natomiast radna Ewa Rybicka – Sicińska stwierdziła, że nikomu taki maszt nie jest potrzebny i Rada Miasta jest przeciw tej inwestycji. „Ufamy naszemu Panu staroście, ufamy w jego mądrość” – dodała.

  Relacja z sesji Rady Miasta już wkrótce w Master TV.