Wysoka grzywna, co najmniej 3 lata zakazu prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat pozbawienia wolności – to konsekwencje z jakimi musi się liczyć 28-letni łukowianin. Młody mężczyzna kierując samochodem marki Renault nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i wyprzedzał inne auto na przejściu dla pieszych. Dodatkowo okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

  6 lutego łukowscy policjanci kolejny raz uczestniczyli w działaniach ukierunkowanych na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Podczas akcji mundurowi sprawdzali jak kierowcy samochodów zachowują się w rejonach przejść oraz czy piesi prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię.

Po południu policjanci z łukowskiej drogówki patrolując ulice miasta zauważyli, że kierujący samochodem marki Renault Escape wyprzedził na przejściu dla pieszych inne auto. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej mundurowi zauważyli, że kierowca i pasażer auta nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa. Pasażer za popełnione wykroczenie już został ukarany mandatem. Z kolei sprawa 28-letniego kierowcy renaulta będzie miała swój finał w sądzie. Okazało się, że mężczyzna oprócz „sprawy” za wykroczenia będzie również odpowiadał za przestępstwo. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 28-letni łukowianin miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, a wkrótce usłyszy zarzuty. 28-latek musi się liczyć z wysoką grzywną, co najmniej 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów, a nawet dwuletnią „odsiadką”.