Prawie 1000 paczek papierosów i 13 butelek z wysokoprocentowym alkoholem, bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli łukowscy policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

  We wtorek, 17 grudnia łukowscy policjanci pojechali na jedno z osiedli domów jednorodzinnych. Z informacji jakie mieli funkcjonariusze wynikło, że mieszkająca tam 56-latka przechowuje papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podejrzenia funkcjonariuszy okazały się słuszne. Wczesnym rankiem policjanci zauważyli, że z domu kobiety, do stojącego w pobliżu citroena wynoszone są zafoliowane „pakunki”. Po sprawdzeniu okazało się, że są to papierosy bez polskich znaków akcyzy. W samochodzie leżało też 13 litrowych plastikowych butelek z wysokoprocentowym alkoholem. Dodatkowo, w stojącym w pobliżu samochodzie marki Renault i w domu 56-latki funkcjonariusze znaleźli kolejne „nielegalne” papierosy.

    Kobieta została  zatrzymana a papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczone. Jak ustalili funkcjonariusze straty z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w tym przypadku wynoszą ponad 22 tys. zł. Wkrótce 56-latka usłyszy zarzuty. Za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi jej kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.