Pan Tomasz i Pan Marcin, którzy w ubiegłym tygodniu wykazali się postawą godną naśladowania reagując na rozbój do jakiego doszło na osiedlu Sienkiewicza spotkali się z Komendantem Powiatowym Policji w Łukowie. Do podziękowań i życzeń nadkom. Leszka Misiaka przyłączył się Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski.

  W ubiegłym tygodniu dwóch mieszkańców Łukowa zauważyło, że na osiedlu Sienkiewicza młody mężczyzna chcąc ukraść kobiecie torebkę dotkliwie ją pobił. Reagując na taką sytuację Pan Tomasz i Pan Marcin ruszyli na pomoc napadniętej kobiecie. Napastnik widząc biegnących w jego kierunku mężczyzn, natychmiast rzucił się do ucieczki. Po chwili świadkowie ujęli sprawcę. W międzyczasie na miejsce zdarzenia wezwano policjantów. Okazało się, że pobita kobieta doznała obrażeń, dlatego trafiła do szpitala. Na szczęście stwierdzone urazy nie zagrażają jej życiu. Zatrzymany 20-latek już usłyszał zarzut i został tymczasowo aresztowany.

Bohaterska postawa dwóch mężczyzn spotkała się z ogromną aprobatą łukowskich policjantów.  Dzisiaj Pan Tomasz i Pan Marcin zostali zaproszeni do gabinetu Komendanta Powiatowego Policji w Łukowie. Mężczyźni otrzymali gorące podziękowania i słowa uznania za godną naśladowania postawę. Nadkom. Leszek Misiak podziękował za wzorową, obywatelską postawę, którą Panowie wykazali się gdy zareagowali widząc mężczyznę bijącego i próbującego okraść pokrzywdzoną kobietę. Dziękując za natychmiastową reakcję, zaangażowanie i pewność siebie nadkom. Misiak zaznaczył, że tak postawa powinna być przykładem i wskazówką dla innych osób, świadków naruszenia prawa. Nadkom. Leszek Misiak mówił, że swoim działaniem Panowie pokazali, że należy przełamywać stereotypy wobec biernych zachowań, że można skutecznie przyczyniać się do ujęcia sprawców przestępstw i wykroczeń.

Do życzeń i gratulacji dla Pana Tomasza i Pana Marcina przyłączył się Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski, który mówił, że taka postawa z całą pewnością zasługuje na pochwałę i wyróżnienie. Burmistrz zaznaczył, że jest dumny, że w naszym mieście są ludzie, którzy nie boją się zareagować na krzywdę wyrządzaną innym.