Siatkarskie Ośrodki Szkolne (SOS) to ogólnopolski projekt szkoleniowy finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki przy udziale Jednostek Samorządu Terytorialnego, skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski.

   Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu, a w szczególności siatkówki. To jedyny, tak szeroko zakrojony, nowoczesny siatkarski projekt szkoleniowy dla dzieci i młodzieży na świecie. Obejmuje szkoły podstawowe i ponadpodstawowe w całym kraju. Opiera się na idei współpracy szkoły, lokalnego samorządu i Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W program zaangażowani są nauczyciele, trenerzy i instruktorzy, rodzice, fizjoterapeuci i lokalne samorządy oraz dyrektorzy szkół. Dzięki temu lokalna społeczność aktywizuje się i tworzy dynamiczną strukturę wsparcia dla ogólnopolskiego projektu. Dlatego też jest to duże wyróżnienie dla łukowskiej społeczności i duża szansa zaistnienia na siatkarskiej mapie województwa, a także całego kraju.

  Wszystkich młodych sympatyków siatkówki, do zostania członkiem SOSu  zachęca Szkoła Podstawowa nr 1 w Łukowie, gdzie powstaje baza tego programu.

  Patronat nad tą inicjatywą objęty został przez burmistrza Łukowa Piotra Płudowskiego oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 Karola Ciołka.

  SOS przy SP nr 1 w porozumieniu z PZPS i AS Łuków uruchomił nabór chłopców z roczników 2008-2009 – ze względu, że jest to grupa międzyoddziałowa, oferta skierowana jest do chętnych uczniów SP 1, ale także z całego powiatu. Informacje i zapisy u trenera II klasy Roberta Samujło (nr tel. 605 856 067).