Zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności. To konsekwencje jakie może ponieść 19-latek z gminy Łuków. Młody mężczyzna kierując audi potrącił przechodzącą po przejściu kobietę. 20-latka z urazami została przewieziona do szpitala.

  W poniedziałek, 18 listopada po godzinie 21:00 łukowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Międzyrzeckiej w Łukowie. Wynikało z niego, że kierujący samochodem osobowym potrącił przechodzącą przez jezdnię piszą. Mundurowi na miejscu wypadku ustalili, że kierujący pojazdem marki Audi, 19-letni mieszkaniec gminy Łuków, skręcając w lewo na skrzyżowaniu potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 20-letnią łukowiankę. Z miejsca wypadku pokrzywdzoną kobietę przewieziono do szpitala. Na szczęście po badaniach lekarskich okazało się, że urazy jakich doznały nie zagrażają jej życiu.

    Policjanci ustalili, że kierujący autem mężczyzna był trzeźwy. 19-latek tłumaczył mundurowym, że nie zauważył wcześniej przechodzącej po przejściu kobiety, że spostrzegł ją w ostatniej chwili i już nie zdążył wyhamować. Natomiast idący z pokrzywdzoną 20-latką jej kolega mówił, że przechodzili przez przejście przy „zapalonym zielonym świetle”. Dodał też, że gdy byli na środku przejścia to zauważył jadący na nich samochód, przed którym w ostatniej chwili odskoczył. Natomiast jego koleżanka już nie zdążyła uciec przed osobówką.

     Za spowodowanie zagrożenia i rażące naruszenie przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce jego sprawa będzie miała swój finał w sądzie. 19-latkowi grozi zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna a nawet kara pozbawienia wolności.