Łukowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego znaleźli i zabezpieczyli automaty do gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w jednym z lokali na terenie Łukowa.

  We wtorek 29 października policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej weszli do jednego z lokali na terenie Łukowa . Z ich ustaleń wynikało, że prowadzone są tam gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu zainstalowanych było pięć automatów służących do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia i znajdujące się w lokalu pieniądze. Teraz funkcjonariusze sprawdzą kto jest odpowiedzialny za zorganizowanie nielegalnych gier.

  Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.