Stowarzyszenie Szachistów SZACHPOL w Łukowie zorganizowało dla młodych łukowian Otwarty Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w sobotę 1 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Łukowie.
Turniej został rozegrany na dystansie 11 rund w tempie po 10 minut na zawodnika. Pieczę nad przebiegiem rywalizacji sprawował sędzia klasy międzynarodowej Piotr Piwowarczyk.
W kategorii chłopców zwycięzcą turnieju został Szymon Suska zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce zajął Jan Mazurek zdobywając 9 pkt a trzecie Dariusz Krzęcio z 7 pkt.
Najlepszą zawodniczką została Alicja Mazurek zdobywając 8 pkt, drugie miejsce zajęła Gabriela Wójcik również 8 pkt, trzecie miejsce Julia Ignaciuk.
Najlepsi zostali nagrodzeni medalami. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.
Po zakończonych rozgrywkach szachowych odbyła się symultana szachowa. Rozgrywającym był mistrz Piotr Piwowarczyk, który grał na 15 szachownicach. W symultanie wzięli udział dzieci oraz dorośli.
Turniej miał na celu popularyzację szachów wśród dzieci i młodzieży, umożliwienie dzieciom i młodzieży rozwijania swoich zainteresowań, wyłonienie najlepszych szachistów i pokazanie alternatywnych form spędzenia czasu wolnego.
Stowarzyszenie Szachistów SZACHPOL w Łukowie informuję, że prowadzi nieodpłatne szkolenia dla dzieci i dorosłych w grupach początkujących i zaawansowanych. Zapisy poprzez mail : szachpol@gmail.com lub numer telefonu 25 798 33 64