Kilka dni temu na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Międzyrzeckiej w Łukowie doszło do zderzenie samochodu osobowego z policyjnym motocyklem.
Kierująca samochodem marki skoda 18-latka z gminy Trzebieszów wyjeżdżając z ulicy Międzyrzeckiej i skręcając w prawo w ulicę Wyszyńskiego w kierunku Siedlec, zajechała drogę autu jadącemu ulicą Wyszyńskiego od strony Radzynia Podlaskiego w kierunku Siedlec. Nie chcąc uderzyć w auto prowadzone przez 18-latkę, kierowca odbił w lewo i wjechał częściowo na pas przeznaczony do skrętu w lewo z ulicy Wyszyńskiego w ulicę Międzyrzecką. W tym samym czasie, pasem przeznaczonym do skrętu w lewo, jechały dwa policyjne motocykle. Kierowca, który nie chciał uderzyć w auto kobiety, uderzył w jeden z motocykli.
Pokrzywdzony policjant doznał obrażeń ciała. Na szczęście nie były one groźne. Po udzieleniu pomocy medycznej, mógł wrócić do domu. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora.
Z ustaleń policjantów wynika, że w chwili zdarzenia na sygnalizatorach świetlnych było zapalone zielone światło na ulicy Wyszyńskiego. Natomiast dla kierunku ruchu, którym poruszała się 18-latka, było zapalone czerwone światło i zielona strzałka zezwalając na warunkowe wykonanie skrętu w prawo.