Do egzaminu dojrzałości w siedmiu szkołach powiatu łukowskiego przystąpi 790 uczniów. Egzaminy maturalne potrwają do 23 maja. Wyniki będą znane na początku lipca.
Największa liczba osób – 273, podejdzie do egzaminów maturalnych w I LO im T. Kościuszki w Łukowie. W Zespole Szkół nr 3 w Łukowie egzaminy będzie zdawało 190 osób. W IV LO im. Jana Pawła II w Łukowie – 147. W kolejnych szkołach powiatu łukowskiego zdawać będzie: w Zespole Szkół nr 1 – 61 osób, w Zespole Szkół nr 2 – 54, w Zespole Szkół w Radoryżu Smolanym – 35, w Zespole Szkół w Adamowie – 30. W tym roku nie odbędzie się egzamin maturalny w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim. Będą tam tylko egzaminy poprawkowe.
Do egzaminów maturalnych będą przystępować też osoby ze starszych roczników, które egzaminy mają już za sobą, ale chcą poprawić uzyskane wyniki.
Maturzyści obowiązkowo muszą zdać egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Następnie odbywać się będą egzaminy z przedmiotów dodatkowych. „Maturalny maraton” potrwa od 6 do 23 maja. Wyniki będą znane 4 lipca.