Rozpoczęły się przygotowania do czwartego Pieszego Rajdu Śladami kapitana „Ostoi”. Organizatorzy ogłosili, że tegoroczna wyprawa odbędzie się 15 i 16 czerwca, a bazą piechurów będzie jak zwykle rezerwat „Jata” w gminie Łuków.
Rajd jest wyrazem pamięci o stacjonujących w czasie II wojny światowej na tym terenie formacjach wojskowych Podziemnego Państwa Polskiego, w tym szczególnie I Batalionu 35. Pułku Piechoty Armii Krajowej.
W bazie rajdu organizatorzy zapewniają wiele atrakcji, w tym m.in.: prezentację uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia wojskowego, dioramę obozu partyzanckiego z udziałem rekonstruktorów ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków, a także konkursy i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.
Szczegółowe informacje, trasy i pełny regulamin rajdu będą udostępniane na bieżąco na stronach: www.tphOrlik.org.pl i na www.lukow.ug.gov.pl.
Do udziału w tegorocznej eskapadzie zachęcają łukowskie koło ŚZŻAK i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik” oraz ich partnerzy, którymi są: Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Mazowieckie Towarzystwo Strzeleckie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gminy Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków. Jednym z patronów medialnych rajdu jest Informacyjna Agencja Samorządowa.