Klub Szachowy Hetman Krynka zaprasza na Turniej Szachowy Pamięci Łukowskich Żołnierzy Wyklętych, który odbędzie się 23 marca o godz. 9:50 w świetlicy wiejskiej w Krynce.
Głównym celem imprezy będzie uczczenie pamięci Niezłomnych Bohaterów walczących na terenie Ziemi Łukowskiej. Oddziały AK oraz NSZu, które stacjonowały w Jacie, są znane w całej Polsce i stanowią wielką dumę dla lokalnej społeczności zamieszkującej tereny Ziemi Łukowskiej.
W zawodach może wziąć udział każdy bez względu na wiek i kategorię szachową. Dla najlepszych zawodników w kilku kategoriach wiekowych będą czekały atrakcyjne nagrody. Nie zabraknie również poczęstunku dla graczy oraz osób towarzyszących.
Patronat nad Turniejem objęli Wójt Gminy Łuków oraz Stowarzyszenie Dzieci Żołnierzy Wyklętych, a nagrody dla zwycięzców zostaną pozyskane dzięki środkom Starostwa Powiatowego w Łukowie i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Szczegółowe informacje i regulamin zawarte są na stronie internetowej turnieju: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1343/index.html?l=pl