Kurator Orląt Paweł Sych i Burmistrz Piotr Płudowski  podpisali umowę o przekazaniu 350 tysięcy złotych z konta Urzędu Miasta na rzecz klubu. To pieniądze, które Orlęta otrzymały w ramach miejskiej dotacji w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży. Oficjalne przekazanie pieniędzy i podpisanie umowy odbyło się 15 marca w siedzibie łukowskiego klubu.   Jak mówił burmistrz Piotr Płudowski, pieniądze zostaną przeznaczone na szkolenie i współzawodnictwo sportowe w piłce nożnej, obejmujące minimum pięć grup szkoleniowych w różnych kategoriach wiekowych, szkolenie i współzawodnictwo sportowe w podnoszeniu ciężarów i kulturystyce oraz w zapasach, boksie i piłce siatkowej.
Przekazana klubowi dotacja pozwoli na regulowanie wydatków klubu związanych ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Kurator Paweł Sych zapowiedział przeprowadzenie akcji pod hasłem „100 lat to dopiero początek”, w ramach której ma działać m.in. inicjatywa „Klub Stu”. To propozycja dla każdego, kto zechce wspierać Orlęta comiesięczną wpłatą co najmniej 100 złotych. Pierwszą deklarację o przystąpienia do tego „Klubu Stu” wypełnił i podpisał burmistrz Piotr Płudowski.
A już niebawem odbędzie się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Klubu, na którym ma zostać wybrany zarząd i prezes. Jak informuje nas kurator Paweł Sych, to nadzwyczajne walne zaplanowano na piątek, 5 kwietnia.