Tegoroczny szachowy Memoriał księdza Tadeusza Białeckiego w Krynce w gminie Łuków był z kilku powodów wyjątkowy. W sobotę, 23 lutego szachiści zagrali po raz dziesiąty, a wśród 30 uczestników pierwszy raz był obcokrajowiec, który wygrał zawody.
Zwycięzca memoriału to ponad 70-letni Safet Terzic, były reprezentant Bośni i Hercegowiny oraz mistrz Międzynarodowej Organizacji szachowej FIDE. Pozostałe dwa miejsca na podium przypadły gospodarzom z Klubu Szachowego „Hetman” Krynka – Jakubowi i Konradowi Szczygłom.
W oddzielnej klasyfikacji juniorów, czyli szachistów od siódmej klasy szkół podstawowych po trzecioklasistów z gimnazjów najlepiej spisał się Jakub Żurawicki z MUKS „Fidei” Węgrów, drugi był Wojciech Kakowski z Klubu Szachowego „Skoczek” Siedlce, a trzecie miejsce zajął Patryk Bajkowski.
Spośród uczniów młodszych klas podstawówek, którzy startowali w grupie młodzików, turniej wygrał Patryk Krawczak reprezentujący UKS TSz „Zieloni” Zielonka, na drugiej pozycji zawody ukończył Bartosz Kopeć z Celin Włościańskich, a na trzeciej – Dawid Nakonieczny.
Wśród szachistek triumfowała Hanna Nurzyńska z MUKS „Gambit” Międzyrzec Podlaski, przed klubową koleżanką Natalią Pawluczuk i Julią Litwiniec z Radzyńskiego Towarzystwa Szachowego.
Trofea dla najlepszych uczestnicy sobotniego turnieju wręczali m.in. proboszcz parafii w Krynce ksiądz Szczepan Pawluczuk, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Krynka Andrzej Soćko i prezes KSz „Hetman” Krynka Konrad Szczygieł.
Po emocjach sportowych szachiści raczyli się jubileuszowym tortem, przygotowanym przez organizatorów z parafialnego oddziału Akcji Katolickiej, Klubu Szachowego „Hetman”, Biblioteki Publicznej i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju wsi Krynka.