Już od blisko trzech miesięcy trwają prace budowlane związane z pierwszym etapem remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonującego przy SP ZOZ w Łukowie. Przebudowa i remont pomieszczeń szpitala powoli wchodzi w decydującą fazę. Zakończenie prac budowlanych zaplanowano na przełom kwietnia i maja bieżącego roku. Na chorych czekać będą nowocześnie urządzone i zmodernizowane sale. Znacznej poprawie ulegną również warunki dla personelu medycznego.
-To bardzo dobra informacja zarówno dla pacjentów, jak i dla personelu medycznego, który od wiosny będzie mógł pracować w znacznie korzystniejszych warunkach. Należy pamiętać, że praca na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych jest dość specyficzna i wymaga zapewnienia odpowiedniego poziomu infrastrukturalnego – mówi Dariusz Orzeł, dyrektor ds. Inwestycji i Remontów w SP ZOZ Łuków. – W tym momencie prace budowlane idą sprawnie. Ich postępy są przez nas stale monitorowane. Liczymy, że zakończą się one w przewidzianym przez nas terminie. Do tego czasu SOR pracuje jednak normalnie, bez żadnych zakłóceń. Staramy się nie stwarzać niedogodności w funkcjonowaniu szpitala. Wejście na oddział ratunkowy znajduje się kilka metrów dalej, aniżeli miało to miejsce przed rozpoczęciem prac. To jedyne utrudnienie – dodaje Orzeł.
W ramach przebudowy i remontu pomieszczeń szpitala w celu dostosowania do potrzeb SOR-u zostanie wykonane m. in. przeprojektowanie pomieszczeń budynku wraz z ich nowoczesnym wykończeniem, a także wymiana instalacji i aparatury medycznej. Prace remontowe mają na celu dostosowanie budynku do najwyższych standardów medycznych obowiązujących na oddziałach ratunkowych. Całość kosztów pierwszego etapu remontu wynosi 1 124 097,00 złotych. Robotami budowlanymi w łukowskim szpitalu zajmuje się firma z Warszawy.
To jednak nie jest jedyna inwestycja prowadzona przez SP ZOZ w Łukowie. W listopadzie ubiegłego roku do użytku został oddany nowoczesny Ośrodek Zdrowia w Jedlance. Ponadto wciąż remontowane i modernizowane są ośrodki zdrowia w Trzebieszowie i Wandowie. Wszystkie te prace związane są z polityką podnoszenia jakości usług świadczonych przez SP ZOZ w Łukowie i jego jednostki znajdujące się na terenie Powiatu Łukowskiego. O postępach w pracach prowadzonych przez SP ZOZ będziemy informować na bieżąco.