Dziś, 3 stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oficjalnie trafiło pięć nowych radiowozów. To ople astra typu combi, z silnikami 1,6 i o mocy 200 koni mechanicznych.
Każdy z samochodów kosztował 85 tys. zł. W sumie wydano na nie 425 tys. zł. Samorządy sfinansowały ponad 40 procent tej kwoty, przekazując na zakup aut dokładnie 174 tys. zł. Pozostałą kwotę przekazała Komenda Główna Policji. Jak podkreślał komendant Leszek Misiak, to „inwestycja w bezpieczeństwo”, a ona na pewno się opłaca.
W dzisiejszym spotkaniu, podczas którego odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie radiowozów, udział brali wójtowie z poszczególnych gmin oraz burmistrz Łukowa Piotr Płudowski i wicestarosta Janusz Kozioł. Komendant łukowskiej jednostki nadkom. Leszek Misiak dziękował za finansowe wsparcie i wręczył wszystkim samorządowcom pamiątkowe statuetki.
Trzy z nowych radiowozów będą służyły funkcjonariuszom z komendy w Łukowie. Dwa kolejne trafiły do komisariatów w Adamowie i w Stoczku Łukowskim.
Po dostawie nowych aut, łukowska policja będzie miała do dyspozycji 31 oznakowanych i nieoznakowanych aut oraz dwa motocykle.