Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łukowie informuję o kolejnej odsłonie kampanii społecznej „Mam czas rozmawiać” opartej na promowaniu dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu rodziny w tym HIV/AIDS i innych chorobach przenoszonych drogą płciową.
Głównym celem kampanii jest zachęcenie jak największej liczby osób do wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV.
Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny przy Punkcie Pobrań Przychodni SP ZOZ MSW, przy ul. Spokojnej 3 w Lublinie będzie czynny 24 listopada od 10.00 do 14.00, a w dniach 26 – 30 listopada w godz. 14.30 – 18.30. Poza tym terminem PKD w Lublinie jest otwarty we wtorki 16.00 – 18.30 i czwartki 16.00 – 18.30.
Warto pamiętać, że test w kierunku HIV można wykonać bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania w 30 punktach w całej Polsce przez cały rok, a nie tylko w czasie Tygodnia Testowania. Pracują w nich wysoko wykwalifikowani doradcy niosący profesjonalną pomoc. Każdy z odwiedzających Punkt ma możliwość poufnej rozmowy zarówno przed, jak i po wykonaniu testu. Adresy i godziny otwarcia punktów konsultacyjno-diagnostycznych są dostępne na stronie: aids.gov.pl/pkd
Strona internetowa kampanii: https://mamczasrozmawiac.aids.gov.pl/mamczasrozmawiac-2/#mcrlink