W sobotę 8 września w Woli Gułowskiej odbędą się dożynki diecezjalno-powiatowe. Jak co roku część religijna zorganizowana zostanie w święto odpustowe Narodzenia Najświętszej Marii Panny popularnie zwane Matki Bożej Siewnej w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej.
Uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00, kiedy to na scenie przy ołtarzu polowym zaprezentują się pierwsi artyści. O godz. 12:00 pod przewodnictwem ordynariusza siedleckiego księdza biskupa Kazimierza Gurdy zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z podziękowaniem za plony. Po zakończonym nabożeństwie korowód uda się na przyklasztorne błonia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.
Po części oficjalnej i okolicznościowych przemówieniach, nastąpi tradycyjne rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz wyróżnienie zasłużonych rolników. Uwieńczeniem będą występy artystyczne. Przed widownią zaprezentują się zespoły ludowe, Zespół Pieśni i Tańca „Łukowiacy”, znana z programu The Voice of Poland Paulina Grochowska oraz gwiazda muzyki disco polo – zespół Defis. Imprezę zakończy zabawa z zespołem Craters.
Organizatorami przedsięwzięcia są:  Parafia Wola Gułowska, Powiat Łukowski, Gmina Adamów i Dom Kultury- Pomnik Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.