Przed nami weekend obfity w wydarzenia. Odbędą się m.in. „Wesele w Gręzówce”, Jarmark Geologiczny w Klimkach, Dożynki Gminne w Krzywdzie, jubileusz OSP w Szczygłach Górnych oraz Festyn Ekologiczny w parku miejskim w Łukowie.
W sobotę 1 września w parku miejskim odbędzie się Miejski Festyn Ekologiczny, na który zaprasza Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej. Impreza rozpocznie się o godzinie 12.00.
Tego samego dnia, w Gręzówce, o godzinie 15.00 rozpocznie się widowiskowe obrzędowe. Stowarzyszenie Kumpele i strażacy zapraszają na „Wesele”. Spotkanie to odbędzie się na placu przed remizą OSP.
W sobotę 1 września obchodzić też będziemy kolejną rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Tego dnia, o godzinie 16.45 na cmentarzu w Łukowie zostaną zapalone znicze na grobach żołnierzy i osób cywilnych poległych w pierwszych dniach wojny w Łukowie.
W niedzielę 2 września kolejne wydarzenia. W tym dniu W Szczygłach Górnych odbędą się obchody 110. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy spotkają się na Mszy Świętej o godzinie 12.00. Następnie odbędzie się uroczysty apel, podczas którego wręczone zostaną okolicznościowe odznaczenia druhom z OSP Szczygły Górne.
W niedzielę będzie też można wybrać się do Krzywdy, gdzie odbędą się Gminne Dożynki. Obchody Święta Plonów rozpoczną się o godzinie 11.45. Zainauguruje je korowód wieńców dożynkowych. Następnie odbędzie się Msza Święta, a po niej rozpocznie się dożynkowa zabawa, która potrwa do późnych godzin wieczornych.
Niedzielne popołudnie będzie też można spędzić na Jarmarku Geologicznym w Klimkach. Podczas imprezy odbędą się m.in. prelekcje „Poczet polskich dinozaurów”, „W błękicie jurajskiego morza” i na temat geocachingu, czyli zabawy w poszukiwanie skarbów za pomocą odbiornika GPS, a także wystawy skał i minerałów, ekspozycje prezentujące świat wymarłych organizmów oraz konkursy na temat walorów geologicznych i przyrodniczych gminy Łuków. Dzieci i młodzież może zainteresować pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez ich rówieśników, mini wykopaliska paleontologiczne, warsztaty artystyczne oraz wiele gier i zabaw. Jarmark Geologiczny rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do godziny 18.00.