Burmistrz Łukowa Dariusz Szustek, Rada Miasta Łuków, Zarząd Powiatu Łukowskiego, Rada Powiatu Łukowskiego, Wójt Gminy Łuków oraz Rada Gminy Łuków zapraszają na Łukowskie Obchody Święta Wojska Polskiego, które odbędą się w środę 15 sierpnia. Oficjalne obchody rozpoczną się od godz. 10:00 na Cmentarzu Wojennym przy ul. Strzelniczej w Łukowie.
W programie m.in.: uroczysta msza święta, złożenie wieńców i wiązanek pod obeliskiem ku czci poległych w wojnie polsko-bolszewickiej oraz pieśni wojskowe w wykonaniu Orkiestry Dętej Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie. Dla wszystkich uczestników przewidziano wojskową grochówkę. Natomiast o godz. 18:00 w parku miejskim odbędzie się Piknik Patriotyczno-Historyczny, podczas którego zaplanowano ognisko z kiełbasą, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, prezentacja Wojska Obrony Terytorialnej, ekspozycje wojskowo-historyczne, możliwość zaopatrzenia się w odzież i gadżety militarne a także wystawa fotografii archiwalnej z Ziemi Łukowskiej.
Zwieńczeniem Łukowskich Obchodów Święta Wojska Polskiego będzie projekcja w Amfiteatrze niemego filmu z 1929 roku „Ponad śnieg”. Do tego filmu z elementami wojny polsko-bolszewickiej muzykę na żywo będzie grał Waldemar Rychły wraz z Kwartetem Jorgi.
Partnerzy Łukowskich Obchodów Święta Wojska Polskiego: Łukowski Ośrodek Kultury, Kino Łuków, Wojsko Obrony Terytorialnej, 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej, Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, Muzeum Oręża i Techniki Użytkowej im. ks. gen. Stanisława Brzóski, Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej w Łukowie, Klub Weteranów Szos, Towarzystwo Fruwającej Muchy, sklep Militaria Combo oraz portal Łuków Historia.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej do wywieszenia flagi państwowej na swych posesjach i balkonach w Święto Wojska Polskiego.