Kryminalni z łukowskiej komendy przy współpracy z funkcjonariuszami z województwa podlaskiego odzyskali wartego 90 tys. zł. Forda, który w ubiegłym tygodniu został skradziony z jednego z łukowskich parkingów. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Sokołów Podlaski, który usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem.
Samochód marki Ford Mondeo o wartości blisko 90 tys. został skradziony w nocy 21 na 22 czerwca z jednego parkingów osiedlowych w Łukowie. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przystąpili do pracy. Dzięki informacji przekazanej przez funkcjonariuszy z Sokołowa Podlaskiego łukowscy kryminalni w miejscowości Drohiczyn w woj. podlaskim na parkingu przy jednym z bloków ujawnili skradzionego forda.
Auto w chwili odnalezienia było otwarte, toteż kryminalni postanowili zaczekać na jego nowego „właściciela”. Kiedy po chwili do samochodu wsiadł mężczyzna próbując uruchomić silnik, został zatrzymany.
Był to 31-letni mieszkaniec gminy Sokołów Podlaski. Podczas zatrzymania posiadał przy sobie elektroniczne urządzenie służące do przełamywania zabezpieczeń pojazdów.  Na widok policjantów próbował odrzucić ten przyrząd.
Zatrzymany 31-latek usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Wkrótce o jego losie zadecyduje Sąd.