W piątek, 8 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie mieli przyjemność uczestniczyć w Festynie Integracyjnym, który odbył się na terenie szkoły. Tego dnia dyrektor Elżbieta Pogodzińska rozdała uczniom nagrody i dyplomy za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych na wysokich szczeblach.
Oprócz dmuchawców oraz straganów z watą cukrową i popcornem, uczniowie mogli uczestniczyć w wielu atrakcjach, które zorganizowali nauczyciele. Gimnazjalistki malowały chętnym dzieciom twarze. Odbyła się również loteria fantowa i rywalizowano podczas zawodów w układaniu puzzli. Uczniowie mogli uczestniczyć także w warsztatach wyrobu mydełek.
Na szkolnej scenie odbyły się występy artystyczne, zarówno wokalne jak i recytatorskie. Uczniowie klas I-III wykazali się umiejętnościami aktorskimi podczas wystawienia sztuki pt. „Kopciuszek”. Mieliśmy również okazję uczestniczyć w zdrowotnym turnieju klas 7. i gimnazjum.
Na szkolnym boisku oraz sali gimnastycznej odbyły się konkurencje sprawnościowe, turnieje sportowe oraz Międzyszkolny Konkurs Plastyczny klas III – VII „Świat mojej wyobraźni usypany z ziaren”, a dla młodszych uczestników – konkurs plastyczny „Wiosenna łąka”.
Uczniowie klas IV-VI rywalizowali podczas turnieju piłki nożnej, po którym nauczyciele wspólnie z uczniami rozegrali mecz piłki siatkowej.
Ostatnim punktem programu było rozdanie „Bronków” i „Broneczków”, czyli dyplomów dla nauczycieli i uczniów wyróżnionych w plebiscycie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.