8 marca obchodzić będziemy Dzień Kobiet. Tego dnia w naszym mieście odbędą się m.in. wystawa w Muzeum Regionalnym, koncert w Łukowskim Ośrodku Kultury oraz spotkanie w Szafa Pub. Będą też Forum Kobiet w Biardach oraz spektakl teatralny „Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować”.
W czwartek, 8 marca Muzeum Regionalne zaprasza na wystawę pt. „Kobieta w sztuce”. Jej oficjalne otwarcie odbędzie się o godz. 17.00.

Do udziału w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet zaprasza też „brzydsza” część mieszkańców Łukowa. Z inicjatywy Andrzeja Zdrojewskiego w Szafa Pub odbędzie się spotkanie dla pań. Od godz. 15.00 na Placu Solidarności i Wolności stanie namiot, w którym będą robione zdjęcia chętnym paniom. Wystawa tych fotografii odbędzie się 8 marca przyszłego roku.

Łukowski Ośrodek Kultury zaprasza zaś na koncert piosenek włoskich „Ciao Ciao Bambina”.
Dzień później, 9 marca na świętowanie Dnia Kobiet zaprasza ośrodek „Miód Lawenda” w Biardach. O godzinie 19.00 rozpocznie się tam Forum Kobiet. Spotkanie będzie odbywać się pod hasłem „Dusza kobiety jest zawsze młoda…”, a jego gościem, specjalnym będzie Urszula Dudziak.

Prezentem z okazji Dnia Kobiet może być też bilet na spektakl teatralny „Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować”. Znakomici aktorzy scen teatralnych, filmu i telewizji wystąpią w poniedziałek, 12 marca w I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Początek spektaklu godzina 19:00.