CZY WZROŚNIE CENA ZA ODBIÓR ŚMIECI? |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 12 lipca godz. 20:00  *  IX sesja Rady Miasta: – debata nad stanem miasta – wotum zaufania dla burmistrza  *  Powtórki non stop 13 – 14 lipca  *

CZY WZROŚNIE CENA ZA ODBIÓR ŚMIECI? Wiadomości

Czy mieszkańcy Łukowa będą płacić więcej za odbiór i transport odpadów oraz ich składowanie w Adamkach? To pytanie pojawiło się po ostatnich informacjach płynących z łukowskiego magistratu. Przygotowano tam projekt uchwały o podwyżce opłat.

Jak mówi nam burmistrz Piotr Płudowski, obecnie w systemie gospodarowania odpadami brakuje 750 tysięcy złotych. Wpływ na to mają wzrost cen za energię elektryczną, wzrost cen paliwa, wyższe koszty pracy oraz wyższe opłaty za składowanie odpadów w Adamkach, które wynikają ze wzrostu opłaty środowiskowej. Jak mówi burmistrz Płudowski, to argumenty, z którymi nie sposób dyskutować.

Z naszych informacji wynika, że ze strony Urzędu Miasta jest propozycja, aby stawka opłaty za odpady segregowane wzrosła z 10 złotych do 15, a za niesegregowane z 17 do 30 złotych.

Decyzja o wprowadzeniu lub nie podwyżki stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie należała ostatecznie do radnych. Mają ją podjąć na sesji Rady Miasta, którą zaplanowano na przyszły poniedziałek 20 maja.

Zobacz także