ROZPOCZĘŁY SIĘ EGZAMINY GIMNAZJALNE |

WAŻNE:

                 * EMISJA PROGRAMU MASTER TV * 21 czerwca godz. 20:00  *  Dzień Dziecka w Łukowie *  Sztafeta Niepodległości  *  Leszek Możdżer w Parisel Palace  *  100 lat łukowskiej “Dwójki”  *  Podwyżka cen za śmieci *  Master TV w Niemczech  *  Powtórki non stop 22 – 23 czerwca  *

ROZPOCZĘŁY SIĘ EGZAMINY GIMNAZJALNE Wiadomości

318 uczniów z trzech łukowskich szkół przystąpiło do egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczęły się dziś, 10 kwietnia. Egzaminy potrwają trzy dni.

W trzech łukowskich szkołach: „Dwójce”, „Trójce” i „Czwórce”, gdzie działają klasy gimnazjalne, pomimo strajku, egzamin się odbędzie. W Szkole Podstawowej nr 2 do ostatniego takiego egzaminu przystąpi 170 uczniów z sześciu klas. W Szkole Podstawowej nr 3 zdawać będzie 90 uczniów z czterech klas. W Szkole Podstawowej nr 4 do egzaminu podejdzie 58 uczniów z trzech oddziałów. W każdej z tych szkół dziś również pracownicy przystąpili do strajku.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Nie można go nie zdać. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy szkołę. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu. Ilości zdobytych podczas egzaminów punktów będzie miało wpływ na dostanie się do szkoły ponadgimnazjalnej.

Kolejny egzamin w szkołach podstawowych ma rozpocząć się 15 kwietnia. Podejdą do niego uczniowie klas ósmych.

Zobacz także