Ponad 112 tysięcy złotych jest już na koncie łukowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra grała w Łukowie w niedzielę, 13 stycznia. Kwestowało 240 wolontariuszy. Zbierano pieniądze na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Liczenie zebranych pieniędzy wciąż trwa.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała w Łukowie przez cały dzień. Zbierano „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. „Sztabowe Skarbony Stacjonarne WOŚP” pojawiły się już w połowie grudnia w 22 instytucjach i firmach. W dniu finału, w niedzielę 13 stycznia grano od rana, m.in.: kwestowano na krytej pływalni, zorganizowano zawody w CROSSFIT Łuków, odbył się kulig do Jaty szlakiem powstańców styczniowych zorganizowany przez firmę IR-BUD, rozegrano tradycyjnie 17. Wielkoorkiestrowy Turniej Halowej Piłki Nożnej, a w parku Girls Riders Łuków i Bears Riders Łuków zaprosili na przejażdżki quadami. W dniu finału odbyła się również zbiórka krwi. Akcję w łukowskim punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi „Ostoja”. W godzinach od 15.00 do 20.00 zarejestrowało się 40 osób, a 35 z nich oddało krew.
O godzinie 16.00 w amfiteatrze w parku miejskim rozpoczął się koncert finałowy. Na scenie wystąpili: Klaudia Borejko, Kropelki Rosy, Ekipa Breakdance Soul Storm Crew Kids i łukowski zespół Krasza. Gwiazdą wieczoru był Norbi. Na scenie przez całe popołudnie trwały też licytacje, na które przekazano 150 rzeczy. Za tysiąc złotych wylicytowano „urząd burmistrza Łukowa”. O godzinie 20.00 zapłonęło Światełko do Nieba.
Jak mówiła nam Iwona Zakrzewska, szef łukowskiego Sztabu WOŚP, na godzinę 20.00 na konto Orkiestry wpłynęło ponad 80 tys. zł. Licytacje i licznie wciąż trwają.
W ubiegłym roku podczas finału WOŚP zebrano w Łukowie ponad 135 tys. zł. Łukowski Szpital im. Św. Tadeusza w latach 1994 – 2018 został obdarowany sprzętem o łącznej wartości 679,442 zł. Głównym organizatorem finału Orkiestry w Łukowie jest Ośrodek Sportu i Rekreacji.