W najbliższą sobotę, 25 sierpnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie odbędzie się koncert włoskiej akordeonowej orkiestry „G. Rossini”. Na wydarzenie zaprasza Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Łukowie. Początek o godz. 18:00.
Akordeonowa Orkiestra „G. Rossini” pod dyrekcją maestro Ernesto Bellusa działa w mieście Santa Giustina (Włochy) od 1982 roku. Składa się z 25 instrumentalistów z lokalnej akademii. Prowadzi intensywną działalność koncertową na terenie Europy i obu Ameryk. Koncerty orkiestry cieszą się dużym powodzeniem wśród publiczności oraz pochlebną opinią krytyków za rozpiętość repertuaru od muzyki baroku do romantyzmu, od klasycznych oper, transkrypcji symfonicznych do muzyki popularnej, rozrywkowej.
Orkiestra z powodzeniem uczestniczyła w licznych konkursach, festiwalach i klasach mistrzowskich. Grała na Placu Świętego Piotra w Rzymie podczas obecności Świętego Jana Pawła II. Brała udział w programach włoskiej telewizji. Otrzymała prestiżową nagrodę „Ambrogino d’oro” od władz miasta Mediolan.
Maestro Ernesto Bellus organizuje Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy, na który zaprasza najlepszych wykonawców międzynarodowej sceny muzycznej.