Tegoroczna kampania wyborcza była bardzo ciekawa. W Łukowie wisiało mnóstwo plakatów i banerów. Do naszych mieszkań dotarło wiele listów, gazet i ulotek. Spora część kandydatów postawiła na promocję na facebooku. Jednak to kampania wyborcza w Master TV okazała się najbardziej skuteczna!!! Tego jesteśmy pewni: kandydaci, którzy podczas kampanii wyborczej „pokazali się” w naszej telewizji, odnieśli wyborczy sukces. Przykładów jest kilka:

Jedynymi komitetami startującymi do Rady Miasta, które praktycznie w ogóle nie zaistniały w Master TV, były Przyjazny Łuków i KWW Ireneusza Goławskiego. I to te dwa komitety nie wprowadziły nikogo do rady.

Na grupową, zbiorczą kampanię zdecydowały się natomiast komitety Razem Ponad Podziałami oraz Alternatywa Piotra Płudowskiego. Filmowe prezentacje „drużyn” zamówiły oba komitety i to one odniosły największy sukces w minionych wyborach. Relacje z konwencji oraz zbiorowe spoty dały efekt w postaci mandatów do rad miasta i powiatu.

Master TV jest najmniej oglądany w okręgu nr 1, gdyż obejmuje on w dużej części osiedla domków jednorodzinnych. I dlatego na zamówienie w Master TV swoich plansz i spotów zdecydowało się tylko kilka osób. Byli to m.in. Bartłomiej Bryk, Zygmunt Celiński, Andrzej Skwarek i Artur Czubaszek… W tym okręgu, na reklamę w Master TV, nie zdecydował się nikt z Przymierza dla Ziemi Łukowskiej i Przyjaznego Łukowa, które nie zdobyły żadnych mandatów. A jedyną osobą z KWW Ireneusza Goławskiego, która miała swoje spoty w Master TV był on sam.  Osiągnął on aż 181 głosów, jednak nie miał wsparcia swojej drużyny.

Podobnie było w okręgu nr 3, gdzie jedyny reklamujący się u nas kandydat Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, Krzysztof Okliński, wszedł do Rady Miasta. Nikt z KWW Ireneusza Goławskiego nie zdecydował się na promocję w Master TV, stawiając na banery, plakaty i facebook. Podobnie było z KWW Przyjazny Łuków, którego tylko lider zdecydował się na zamieszczenie swoich materiałów wyborczych w Master TV. Robert Sokołowski uzyskał zdecydowanie najlepszy wynik spośród swoich kolegów z listy.

Do Rady Powiatu Łukowskiego z okręgu nr 1 (miasto Łuków) dostało się sześciu kandydatów. WSZYSCY reklamowali się w Master TV. O ile nie dziwi zwycięstwo Dariusza Szustka, to już wynik debiutantów – Urszuli Chruściel i Przemysława Suchodolskiego jest małym zaskoczeniem. Ponadto jedynym kandydatem Przymierza dla Ziemi Łukowskiej, który miał swój spot w Master TV był… Karol Ciołek. Swój wyborczy film emitowała w Master TV również Agata Zabielska z Razem Ponad Podziałami. Także Henryk Lipiec miał dużą promocję w naszej telewizji.

Ciekawostką jest też fakt, że w Master TV emitowaliśmy spoty wyborcze wójta gminy Łuków Mariusza Osiaka i burmistrza Stoczka Łukowskiego, Marcina Sentkiewicza. Oni bezapelacyjnie pokonali swoich konkurentów.

Nawet jeden z najmniejszych komitetów wyborczych, Prawica Jest Jedna, wprowadził swojego kandydata do Rady Gminy Łuków. To Piotr Lipiński, który był promowany w Telewizji Master.

Do Sejmiku Województwa Lubelskiego, oprócz promowanych przez Master TV „naszych” kandydatów z powiatu łukowskiego, bardzo dobry wynik (ponad 1100 głosów) uzyskał Stanisław Żmijan, który miał w naszej telewizji swój spot.

A ponadto w Master TV nikt nie dorysuje wąsów, nie potnie banera ani nie napisze obraźliwego komentarza…

Oczywiście na powyższy tekst prosimy spojrzeć z „przymrużeniem oka” 🙂 🙂 🙂