Łukowscy policjanci razem z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego ujawnili i zabezpieczyli automaty służące do prowadzenia gier bez wymaganej koncesji. Sprzęt znajdował się w niewielkim domku stojącym na jednej z posesji w Łukowie. Funkcjonariusze zatrzymali tam dwóch mężczyzn z narkotykami i zabezpieczyli w nielegalnym salonie gier kilkanaście tysięcy złotych.

Akcja łukowskich policjantów i funkcjonariuszy z Białej Podlaskiej miała miejsce w minioną sobotę 24 lutego. Mieli informacje, że w niewielkim domku stojącym na terenie jednej z posesji w Łukowie prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia.

Informacje funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu zainstalowanych było 6 automatów służących do prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia. Mundurowi zabezpieczyli urządzenia i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie po kilka gramów amfetaminy i mefedronu. Dodatkowo w domu jednego z nich mundurowi znaleźli jeszcze kilka gramów amfetaminy. Przeszukując lokal policjanci zabezpieczyli też w nielegalnym salonie gier kilkanaście tysięcy złotych.

Za posiadanie narkotyków i zorganizowanie nielegalnych gier zarzuty usłyszał już zatrzymany przez funkcjonariuszy 28-latek. Zarzuty usłyszał też zatrzymany w nielegalnym salonie 35-latek. Za posiadanie mefedronu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z ustawą o  grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.