Za nami XXI Gala Charytatywna pod hasłem „Dzieci Eurolingua, dzieciom lokalnie i międzynarodowo”. Uroczystość ta odbyła się 12 stycznia w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach. Jej głównym celem było zebranie i przekazanie środków rzeczowych oraz finansowych na potrzeby dzieci z domów dziecka.

Pomoc trafiła do podopiecznych Domu Dziecka „Na Zielonym Wzgórzu” w Kisielanach, siedleckiego „Domu Dziecka pod Kasztanami i Dębami”, dzieci ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Mgiełka” oraz dzieci z Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie. Do dzieci trafił m.in. sprzęt agd, sprzęt multimedialny, pomoce edukacyjne oraz vouchery na wyjścia na kręgle, do kina oraz wycieczki czy kolonie językowo – artystyczne i sportowe.

Podczas części artystycznej  wystąpili:  uczennica szkoły Eurolingua – Maja Chazan, absolwentka szkoły – Żaneta Badełek, oraz Kapela Zbucka ze Zbuczyna. Goście mieli okazję podziwiać pokaz taneczny w wykonaniu szkoły tańca MAZOVIA.  Można było  również wysłuchać utworów świąteczno-noworocznych w różnych językach w wykonaniu słuchaczy Szkoły Językowej Eurolingua.

Na koniec wydarzenia oficjalnie podsumowano akcję „Wrzuć cukierka do pudełka, radość dzieci będzie wielka”.

Do XXI edycji Gali Charytatywnej włączyło się ponad 40 różnych instytucji, przedszkoli, szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz gminnych ośrodków kultury. Wydarzenie od lat gromadzi lokalną i międzynarodową społeczność, a jej głównym organizatorem jest Szkoła Językowa „Eurolingua”, na czele z dyrektor placówki, Renatą Kulik.