Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi, który fizycznie i psychicznie znęcał się nad żoną. Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Policjanci z Adamowa prowadzili postępowanie przygotowawcze w sprawie fizycznego i psychicznego znęcania się 41-latka z gminy Wojcieszków nad żoną. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze dowiedzieli się o kolejnej awanturze domowej, którą wszczął mężczyzna. 41-latek będąc pod działaniem alkoholu wyzywał swoją żonę, wyganiał ją z domu, bił ją, a nawet groził zabójstwem. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Gdy tylko wytrzeźwiał usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W tym tygodniu sąd przychylił się do wniosku łukowskiej policji oraz prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy wobec 41-latka. Co najmniej 3 najbliższe miesiące mężczyzna spędzi w areszcie tymczasowym.

Informacje na temat przeciwdziałania przemocy oraz informator dla osób pokrzywdzonych przemocą w rodzinie, w tym wzory dokumentów i pism procesowych dotyczących tej problematyki można znaleźć na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, a także na naszej Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.