Telewizja Master na zaproszenie Eckarta Fuckerta, nauczyciela muzyki w Hiberniaschule w Herne, gości razem z chórem „Lutnia” i Zespołem Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” w Niemczech. To tu, w partnerskiej szkole I LO, odbędzie się już w najbliższy czwartek 25 maja koncert chórów i orkiestry z Niemiec, Izraela i Polski.

Chór „Lutnia” z I LO im. T. Kościuszki w Łukowie oraz licealiści z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” goszczą od niedzieli 21 maja w Herne. Przyjechali w ramach trwającej już od ponad 20 lat współpracy obu szkół: I LO i Hiberniaschule. W Herne goszczą również młodzi ludzie z Hajfy, z Izraela. Młodzież zwiedza, bierze udział w zajęciach integracyjnych i warsztatach, m.in. w szkolnej kuźni. Każdego dnia odbywają się również próby chórzystów. Przygotowują się oni do wspólnego koncertu, który odbędzie się już w czwartek 25 maja.

Licealistom z „Kościuszki” towarzyszy kamera Master TV. To oznacza, że już wkrótce będziecie mogli Państwo obejrzeć relacje z tego, co teraz dzieje się w Herne.