W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia medali im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Medal ustanowiono dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego funkcjonariusza. Te wyjątkowe odznaczenia otrzymują policjanci z całego kraju, którzy bez wahania, z narażeniem własnego zdrowia i życia, ratowali innych. 13 lutego odznaczenia otrzymali także policjanci z lubelskiego garnizonu, w tym z Łukowa.

Mł. asp. Radosław Ochmański i mł. asp. Grzegorz Wesołowski – dzielnicowi z KPP w Łukowie 21 grudnia ub.r. patrolując swój rejon zauważyli pożar mieszkania. Weszli do środka i ewakuowali schorowanego mężczyznę. Następnie przy użyciu gaśnicy z radiowozu starali się opanować ogień. Wspólnie ze strażakami sprawdzili też, czy pozostałe rodziny zamieszkujące budynek, nie potrzebują pomocy.

Medale otrzymali również:

Młodszy aspirant Andrzej Bobel z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie – po służbie wraz kolegą uratował dwóch tonących chłopców. W sierpniu ub.r. w czasie podczas wędkowania w Nowym Targu nad Dunajcem usłyszał wolanie o pomoc. Policjant wraz ze znajomym ruszyli na pomoc tonącym nastolatkom i uratowali ich wyciągając z rzeki.

Mł. asp. Paweł Gral i sierż. szt. Piotr Sztobryn z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Puławach – szybko podjęta akcja policjantów przy pomocy przechodnia pozwoliła na wyciągnięcie kierującego pojazdem, który wpadł do rzeki Kurówka. Pomimo silnego nurtu, mundurowi wyciągnęli z wody 53-latka w ostatniej chwili, zaraz potem samochód zatonął.