W minionym tygodniu łukowscy policjanci zatrzymali kilka osób posiadających środki odurzające. Namierzono również nastolatków, którzy włamali się do sklepu.

W Hordzieży policjanci znaleźli marihuanę i amfetaminę u 22-latka z gminy Serokomla. Również w Malcanowie policjanci znaleźli u 20-latka z gminy Łuków marihuanę i amfetaminę;

20 stycznia w Łukowie na ul. Stawki 19-latek z gminy Łuków i 17-letni łukowianin włamali się do sklepu, skąd ukradli artykuły przemysłowe i pieniądze. Do podobnego zdarzenia doszło w Woli Mysłowskiej, gdzie nieznany sprawca włamał się do sklepu i ukradł pieniądze, alkohol, papierosy i artykuły spożywcze na kwotę 9000 zł.

21 stycznia w Jarczewie 32-latek z gminy Kłoczew mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami jechał samochodem marki Daewoo Tico mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W Ryżkach kierujący samochodem marki Ford Focus 24-latek z gminy Łuków potrącił przechodzącą po przejściu pieszą. W wyniku wypadku pokrzywdzona 50-latka z gminy Łuków doznała obrażeń ciała.

W okresie od 16 do 22 stycznia 2023 roku policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami.